projectspine.eu

Edek 15.02.2021

Zdrowe i świadome zakupy

Świadome zakupy, w tym artykuły spożywcze, mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i codzienne życie. Często robimy zakupy celowo, ale nie zawsze w pełni zdajemy sobie sprawę ze wszystkich korzyści z tego wynikających. Zakupy powinniśmy zatem traktować jako formę podstawowej opieki, głównie ze względu na brak czasu, a także brak odpowiedniej wiedzy lub niewiedzy, zakupy robimy w oparciu o szum i powierzchowne informacje, dlatego często popełniamy błędy .

Najlepszym sposobem na upewnienie się, że kupowane produkty są zdrowe i ekologiczne, jest próba odpowiedniego sprawdzenia zawartości kupowanych przez nas produktów. Bardzo mądrym i niezbędnym krokiem jest przeczytanie ulotek, reklam lub katalogów, w których można dowiedzieć się, co znajduje się w danym produkcie. Jeśli znajdziemy jakiekolwiek informacje wątpliwego pochodzenia, warto to sprawdzić w internecie, ponieważ często natrafimy na stwierdzenie o produkcie, które jest nieprawdziwe, wręcz kłamie lub jest po prostu zbyt drogie w utrzymaniu.

W internecie są też grupy, które się tym zajmują, możemy je znaleźć wpisując takie słowa jak "zdrowe zakupy" czy "naturalne środki". Decydując się na dokładne sprawdzenie produktu, warto zapoznać się z jego składem, a także datą przydatności do spożycia, jeśli jest to konieczne, sprawdzając np. Stan mikrobiologiczny danego produktu. Pamiętajmy też, że produkty, które są oznaczone jako zdrowe lub ekologiczne, mogą zawierać np. Szkodliwe dla organizmu pestycydy. Warto zapoznać się z różnymi ulotkami informacyjnymi, które czasem rozsyłane są do sklepów, aby zachęcić je do wprowadzenia do swojej oferty zdrowszych produktów.

Tagi: zakupy produkty internecie zakupy online tesco zakupy online biedronka zakupy spożywcze online zakupy z dowozem zakupy online lidl zakupy w usa